Geleceği Düşünün

İklim değişikliği ve kaynakların tükenmesi gerçeği ile karşı karşıya kaldığımız bir dönemde yaşıyoruz. Bu gerçekliğin hayatımız üzerindeki negatif etkileriyle yüzleşmeden önce tedbirlerimizi gözden geçirmeli ve her alanda sürdürülebilir kaynakları kullanmalıyız.

İzoBOZZ FeltBİ ürünleri geri dönüşümdür, üretilirken sürdürülebilir kaynaklar kullanılır, uzun ömürlüdür ve sağlıklıdır.

Markamız, kendinize ve doğaya verdiğiniz değerin göstergesidir.

Üretimde sürdürülebilir enerji

Firmamız, üretimin her aşamasında kaynaklarını sürdürülebilir hale getirebilmek için yüksek yatırımlar yapmaktadır.

Uşak’ta bulunan merkez fabrikamızın çatısı ve kuruluma müsait olan diğer alanlarının tamamı güneş panelleri ile donatılmıştır. Bu sayede üretim için harcadığımız enerjinin yarısına yakınını sürdürülebilir enerjiden elde etmekteyiz.

Hedefimiz çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya mirası bırakmak, bu maceramızda sizler de bize katılın!

Reach Sertifikası

İlk oluşumundan bu yana firmamızın temel gözettiği hususlardan bir tanesi ise insan sağlığıdır. Bu nedenle ürünlerimizin tamamının sahip olduğu en önemli özelliklerden bir tanesi kullanılan hammadede insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir artı bileşen bulunmamasıdır. Reach değerlendirme raporu sonucuna göre ürünlerimiz %99.99 oranında insan sağlığına zararlı madde içermemektedir.

Bununla birlikte Oeko-Tex belgesi sahibi olan ürünlerimiz sizlere bebek yatağında kullanılabilecek değerde bir ürün sunduğumuzun taahhüdünü vermektedir.

İnorganik olan İzoBOZZ FeltBI keçe kürünlerimiz bakteri ve haşarat oluşturmaz bulunduğu ortamda zararlı organizmalar oluşmasına neden olmaz.

Ürünlerimiz sudan etkilenmediği gibi sudan kaynaklı çürüme yapmazlar.

Nefes alan yapısı sayesinde iç hava kalitesinin yüksek seviyede kalmasına yardımcı olur.

Geri Dönüşüm

FetBI İzoBOZZ ürünlerimizin tamamı geri dönüştürülmüş pet şişelerden üretilmektedir.  Pet şişelerden ayrıştırdığımız polyester elyaflar içerisinde hiçbir kimyasal katkı maddesi olmaksızın non-woven teknoloji ile iğnelenerek keçe haline getirilir.

AR-GE

Sürekli olarak kendini yenilemeyi misyonlarından birisi gören firmamız, her alanda sürdürülebilirlik ve sağlık temel kriterini esas alarak sürekli gelişme sağlamaktadır.

Gelişen ürünlerimiz ve üretim şeklimiz ile daha yeşil günlere birlikte yürüyoruz.